Fulfill our dream

الیـــــاف

گروه نساجی بابکان یکی از بزرگترین تامین کنندگان متریال های نساجی اعم از الیاف و نخ در کشور می باشد .

الیاف نایلون

نایلون ها یکیاز متداول ترین پلیمرهایی هستند که به عنوان الیاف کاربرد دارند . نایلون را به خاطر گروه های آمیدی موجود در زنجیره اصلی ، پلی آمید نیز می نامند .

بیش از سی سال تجربه در ارائه خدمات

>>

الیاف پلی استر

اسید ترفتالیک و اتیلن گلاگیل است . الیاف پلی استر با نامهای تجاری مختلفی مثل داکرون و تریلن و به روش زوبریسی به بازار عرضه می شوند .

بیش از سی سال تجربه در ارائه خدمات

>>

الیاف پنبه

الیاف پنبه طبیعی و اغلب در نخ یا نخ ریسی برای بافت پارچه های نرم استفاده می شود و به دلیل كاهش هزینه تولید ، استفاده گسترده ای در تولید پارچه دارند .

بیش از سی سال تجربه در ارائه خدمات

>>

الیاف و نوار اکریلیک

الیاف اکریلیک نوعی الیاف مصنوعی است و به لحاظ ماهیتی شبیه به پشم مصنوعی است . 85 درصد ساختار شیمیایی این نوع الیاف از مونومر آکریلونیتریل تشکیل شده است

بیش از سی سال تجربه در ارائه خدمات

>>

الیاف ویسکوز​

الیاف ویسکوز یک الیاف نیمه طبیعی است و جذب رطوبت بالایی دارد که گاهی تا ۵۰% بیشتر از پنبه خواهد بود و باید بدانیم که با جذب رطوبت استحکامش کاهش می‌یابد .

بیش از سی سال تجربه در ارائه خدمات

>>
About
درباره مـــا

گروه نساجی بابکان

گروه نساجی بابکان مجموعه ای از سه کارخانه تولیدی به نام های کارخانه نساجی بابکان ، سعادت نساجان یزد و صنایع نساجی ماد بافت و نیز شرکت بازرگانی نیکان صنعت بابکان می باشد .
که با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا ، مواد اولیه با کیفیت و نیز پرسنل مجرب ، توان تولید انواع نخ پنبه ، پلی استر و ویسکوز و انواع پارچه خام تخت بافت و چاپ و تکمیل آن در رنگها و تنوع فراوان دارد.
این مجموعه با تکیه بر ده ها تجربه توان تولید محصولات با بهترین کیفیت برای بهر ه گیری از بازار داخلی و خارجی را دارد.

نخ سفید

نخ نساجی ازرشته های بلند استیپل یا الیاف فیلامنتی تهیه می شود که مناسب برای بافت پارچه یا دیگر فرایند های قابل اجرا بر روی پارچه می باشند.

ادامه مطلب

نخ رنگی

نخ نساجی ازرشته های بلند استیپل یا الیاف فیلامنتی تهیه می شود که مناسب برای بافت پارچه یا دیگر فرایند های قابل اجرا بر روی پارچه می باشند.

ادامه مطلب

پارچه پنبه ای

بهترین جنس پارچه، نمونه‌های طبیعی یا به اصطلاح پنبه‌ای می‌باشد. پارچه‌های پنبه‌ای به دلیل داشتن وزن پایین بهترین گزینه برای دوخت لباس‌های خنک

ادامه مطلب

پارچه پلی استر ویسکوز

ترکیب الیاف مذکور به منظور تولید نخ، برای بهبود خواصی مانند استحکام، دوام، جلوه‌های خاص رنگ و بافت و همچنین کاهش هزینه به دلیل ترکیب الیاف ارزان‌تر با الیاف گران قیمت انجام می‌شود.

ادامه مطلب
Causes to care

رنگ ها

گروه نساجی بابکان یکی از بزرگترین تامین کنندگان رنگ و مواد شیمیایی در صنعت نساجی ایران می باشد .

#رنگ

رنگ کاتیونیک

این دسته از رنگ ها درخشندگی بالایی دارند و ثبات نوری ضعیف تا متوسطی دارند . تا قبل از پیدایش الیاف اکریلیک این دسته از رنگ ها کاربرد چندانی نداشته اند

#رنگ

رنگ های پیگمنت

این مواد، هیچ گونه تمایلي براي جذب و نفوذ در پارچه ندارند. به همین دلیل به کمک چسب خاصی به نام بیندر روي پارچه چسبانده مي شوند.

#رنگ

رنگ دیسپرس

مواد رنگزاي ديسپرس به مواد رنگزاي غير يوني و غير محلول در آب با وزن مولكولي 300 تا 800 گرم بر مول گفته مي شود

#رنگ

رنگ راکتیو

مواد رنگزاي راكتيو جزء مواد رنگزاي پودري محلول در آب با درخشندگي و ثبات زياد مي باشد كه به كمك نمك و قليا جذب كالاي پنبه اي مي گردد.

انواع ماشین آلات نساجی

امکان وارد نمودن قطعات صنعتی و انواع ماشین آلات روز صنعت نساجی در ایران

1-دستگاه حلاجی ، کشش ، دستگاههای فرش بافی و … از برترین تولید کنندگان سطح جهان از جمله شرکت های تروشلر آلمان ، اشلافهورث ، وندویل و … را دارد .

2-شرکت نیکان صنعت بابکان با توجه به رسالت اولیه خود در راستای بهبود تولید داخل در صنعت نساجی

3-برترین تولید کنندگان سطح جهان از جمله شرکت های تروشلر آلمان ، اشلافهورث ، وندویل و … را دارد
Work Work
Textile fibers

مواد شیمیائی

فعالیت صنایع نساجی شامل تولید نخ و منسوجات می باشد. امروزه جهت بالا بردن کیفیت محصولات صنعت نساجی از مواد شیمیایی استفاده می شود.

آلجینات سدیم

آلجینات سدیم یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین غلظت دهنده های طبیعی است. این غلظت دهنده از نوعی خزه دریایی تهیه و به دو صورت خوراکی و صنعتی عرضه می گردد.
در چاپ، چون عملیات بصورت موضعی انجام میشود ، رعایت مرز طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نقش غلظت دهنده ایجاد مرز مشخص بین طرح ها و جلوگیری از درهم رفتگی رنگ هاست.

سافتنر میکرو سیلیکونی

میکرو امولسیون سیلیکون برای دادن اثری نرم و ابریشمی به الیاف یا پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم کننده سیلیکون برای انواع پارچه ها مانند پنبه ، الیاف مصنوعی ، پشم و الیاف مخلوط استفاده می شود .میکرو سیلیکون ها از امولسیون های با اندازه ذرات کوچکتر از 80 نانومتر به نام میکروامولسیون تشکیل یافته اند

سافتنر ماکرو سیلیکونی

این نرم کننده به انواع پارچه ها از جمله الیاف مصنوعی سطح خاصی از نرمی می بخشد.ماکرو سیلیکون ها از امولسیون های با اندازه ذرات 120 نانو متر به نام ماکروامولسیون تشکیل یافته اند . این امولسیون های قادر به نفوذ به داخل نخ نبوده و تنها بر روی سطح آن قرار می گیرند و زیر دست سطحی بسیار خوبی ایجاد می کنند .

سافتنر کاتیونیک

این نرم کن ها به صورت نمک های آمونیوم چهار ظرفیتی موجود می باشند و خاصیت نرم کنندگی عالی و ثبات شست وشویی خوب بر روی اکثر الیاف ایجاد می کنند. از این نرم کننده می توان برای الیاف مختلف، حتی اگر رنگرزی شده باشند، استفاده کرد. از نرم کننده های کاتیونی جهت بهبود خواص ثباتی مواد رنگزا نیز استفاده می شود

محصولات خانگی و هتلی

محصولات نساجی ما سازگار با استانداردهای ملی و بین‌المللی مشابه می باشند .

اخبار و رویـدادها

آخرین اخبــار صنعت نساجی

نمایشی از به روزترین اخبارها و رویدادهای صنعت نساجی در وبسایت نیکان صنعت بابکان

  • 2021-05-14 00:48:36
  • توسط: مدیر

معاون وزیر صمت :تصویب حدود یک هزار میلیارد تومان مشوق های صادراتی در بودجه سال ۱۴۰۰

تدوین استراتژی ملی صادرات ایران برای یک دوره پنج ساله به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از شاتا، وی با اشاره به تد ...

ادامه مطلب
  • 2021-05-14 00:46:19
  • توسط: مدیر

تعلل سرمایه‌گذاران برای به نتیجه رسیدن FATF

حسین سلیمی در مورد تاثیر مذاکرت وین بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار کرد: تاثیرات توافقات برجام زمانی خود را نشان می‌دهد ...

ادامه مطلب
  • 2021-05-14 00:16:58
  • توسط: مدیر

«یونیدو» گزارش کرد؛ برندگان صنعتی عصر کرونا

آمار و ارقام نشان می‌دهد که کشورها و مناطقی که در سال ۲۰۱۸ سطح بالایی از رقابت‌پذیری صنعتی را تجربه کردند، از شرایط بحر ...

ادامه مطلب